
Суходол е краен западен квартал в район Овча купел, разположен близо до Околовръстния път. Запазва селищен характер с преобладаване на частни къщи, дв…
Подходящ за: Хора с кола · Купувачи на първо жилище · Природолюбители Време до центъра: 28-37 мин с кола
Получете оценка на вашият имот за секунди
търсех да купя къща с двор в поне 10 квартала на София,купих там и това беше попадение в 10та.Спокойно си карам колелото и се разхождам със детето ми,чист въздух и слизам до метростанция Вардар за 10мин.В столицата останаха само 3 квартала където застояването е ниско което за този квартал е супер,не знам до колко тука имотите казват че са евтини ама изпадне ли къща с двор и се купува веднага....само за моя двор 700кв ми предлагаха 300е на квадрат 2001г...не бих отишъл никъде другаде в София да живея
Най-хубавият Софийски квартал. Прекрасни хора. Всеки който отседне за малко намира начин и остава да живее тук.
Единственото неприятно е големия поток от движещи се коли
Чудесен квартал с облик на село. Чист въздух, зеленина, хубави гледки, мили хора, магазинчета. Бърз достъп до града през метростанция Горна Баня или Вардар, но до тези места с кола.
С кола дъщо се стига за 25 мин до жълтите павета, но там паркирането е проблем. Околовръстен път е нещо, което липсва, както и повече внимание от община Овча Купел по отношение на асфалтирането и детските площадки. Би било хубаво, ако има директен градски транспорт до метростанция Горна баня.
Близко до центъра ,но все пак на " село " . Паркирането не е тема ,която мисля като се прибирам . Хората са прекрасни , въздуха по- чист от доста други квартали ,човек има най- необходимата ,а винаги може и още !
Живея в Суходол от 5-6 години. За тези години нищо не се е променило, освен откриването на фармацевтична аптека и агро аптека. Местните са нещо, с което не мога да свикна.
Те са брутално мързеливи и нахални. Сняг пред дворовете не се чисти, метлата е захвърлена отдавна, но иначе имат високо самочувствие за себе си. Паркирането и шофирането е както додИ, ако имаш претенции търсят майка ти.
н на тази територия не важът. Прахта и калта, която се разнася навсякъде е неописуема. Шофирането в нетрезво състояние е ежедневие.
Очаквах, че след като са си разпродали наследствените ниви на цени близки до имот на ривиера, ще са малко по култивирани селяни. Останах неприятно изненадан.
Уникален квартал,вече с всичко почти,за мен трябва градския транспорт да е на по-малко време и да има поне още 1-2 денонощно и актуални магазина защото не сме малко хора и магазините не ни смогват!
Квартала е много добър,има всичко от което се нуждае. Аптека,супер,нон стоп павилион,училище ,детска градина,еконт,и автомати на други куриери,парк с игрище и добри граждани. Само отсечката на околовръстен път от кръговото на Люлин до Бояна е неприятно,но и това ще бъде решено☺️
Ще изброя само проблемите. Някои хора, било то местни или софиянци или перничани, карат изключително бързо по тесните улички, по които ходим пеша. Не важат правилата за движение, нито едно от тях.
Околовръстното в някои часове е затапено, понякога трябва половин час за минаването на отсечка от километър. Някои хора се топлят на много пушещо гориво, в студена нощ не може да си остави пране навън. Хубавото е че повечето хора са читави.
Има адекватни млади хора. Друго хубаво е детската градина, прекрасна е. Училището също.
Тихо и спокойно. За жалост почват да застрояват гадовете.
Супер си е и никога не може да стане тая селяния , като в Манастирски ливади!
За мен квартала е прекрасен.Все още не е пренаселен.Тишина и спокойствие.Къщи ,големи и просторни външни пространства.Почти се познаваме ако не по име то по външност.
Суходол не е квартал за всеки, тук няма много усещане за типична градска среда, по-скоро е като малко населено място в края на София. За едни това е плюс, защото е по-тихо и има повече простор, но за други си е минус, понеже транспорта, магазините и услугите са по-ограничени.
Намерете подходящ брокер, който познава квартала
Получете оценка на вашият имот за секунди
Намерете подходящ брокер, който познава квартала
Използваме бисквитки за подобряване на вашето изживяване в съответствие с GDPR и ЗЗЛД.