Квартал Славия, София

София
4.4
5 отзива
от живущи в квартала

Славия е жилищен квартал в район Красно село, разположен около едноименния стадион на ПФК Славия и бул. Цар Борис III. Изграден предимно през 60-те и…

Подходящ за / Време до центъра

Подходящ за: Семейства с деца · Хора без кола · Природолюбители Време до центъра: 15-23 мин с кола

Колко струва моят апартамент?

Получете оценка на вашият имот за секунди

Отзиви за Славия(5)

Тих и спокоен квартал

от Петър Г.

Кварталът е тих, предимно съставен от стари тухлени сгради, между които има широки зелени пространства. Някои са поддържани, други - не. Близост на градски транспорт и транспортни връзки, вкл.

метро. Една детска градина и още една, която се строи. Близост до голям парк - зад стадион „Славия“, който за съжаление не е в отлично състояние.

Няколко малки магазина и „Билла“. Слабо полицейско присъствие, въпреки близостта на 6-о РПУ, но и слаба битова престъпност. Огромният минус са несъществуващите тротоари, разбитите улици и малкото места за паркиране в жилищната част на квартала.

През зимата отоплението на твърдо гориво на конната база и изгарянето на материали от производствените цехове на „Хайдушко изворче“ влошава качеството на въздуха в значителна степен.

0
29 май 2026 г.

Добър и спокоен квартал, но занемарен

от Калоян Я.

Харесват ми: - зелените пространства и сравнително ниското строителство. Не ми харесват: - липсата на наченки за облагородяване на зелените пространства - може да се направи още една ХУБАВА детска площадка и хубав уличен фитнес, например. - мислене как да се разреши СТРАТЕГИЧЕСКИ и дългосрочно проблема с липсата на паркоместа.

Това тепърва ще се задълбочи допълнително, когато уширението на зелената зона ни достигне + новите сгради(НОВЕ са почти готови и хората тепърва започват да се нанасят, а се очаква друг комплекс срещу тях) започнат наистина да се запълват с обитатели. А има варианти, които, разбира се, искат мислене и пари от страна на СО. - Липсата на адекватно решение на включващите се в Борис от Житница и бул Овча купел.

Вторите минават през квартала, защото е много по-бързо.

+1
8 май 2026 г.

Може да бъде рай

от Гергана Б.

Кварталът има прекрасен потенциал, ако се полага грижа за него, а такава няма. Някак е изоставен от Район Красно село и не го припознава като важен, сигурно защото е в периферията на района, един от крайните квартали. Живеем в него 20 години и единственото, което беше направено като облагородяване е големият парк до локалното на ул.

Цар Борис Трети. Нищо друго. През годините се прави опит този парк да се поддържа и да се възстановяват компрометирани пейки, уреди, люлки, но с временен ефект, защото просто не се пази.

Инфраструктурата е в окаян вид, местата за паркиране са кът, а и напоследък, отново районната администрация, която не може да осигури по-добри условия за живот, реши, че трябва да започне и да ни глобява затова, че паркираме колите си в тревни площи, които не съществуват, както и тротоари, които са някаква фикция. Улиците са разбити.

+2
8 май 2026 г.

Страхотен и тих квартал

от Л. И.

Страхотен и тих квартал

0
8 април 2026 г.

Хубаво е

от Славия

Зелено и тихо за сега

+1
29 март 2026 г.

Търсите брокер в Славия?

Намерете подходящ брокер, който познава квартала

Бисквитки и поверителност

Използваме бисквитки за подобряване на вашето изживяване в съответствие с GDPR и ЗЗЛД.