
Полигона е малък жилищен квартал в район Младост, разположен близо до Бизнес Парк София и Околовръстния път. Името идва от военен полигон, който се е…
Подходящ за: Работещи в Бизнес парк · Хора с кола · Млади семейства Време до центъра: 25-32 мин с кола
Получете оценка на вашият имот за секунди
В Полигона има досто позитиви: малък и компактен квартал и супер свързан е с градския транспорт има транспорт почти до всички посоки в София. Тех парка е супер за разходки. От 3г живея тук и съм доволна от избора си.
Виждам в коментарите че хората имат липса от паркове места но всъщност на фона на много други квартали свърнително бързо се намина място и няма зона. Основните минуси са презастраховането и липсата на голям магазин, но вече има Калфланд на 4ти километър и не е чак такава драма 2мин с кола или 2 спирки с автобус ми се струва ок. Има аптека, мола е много удобен за всякакъв тип работа да си свършиш има 2 фитнеса в близост и в целия квартал има само 1 бездомно куче.
Спокоен квартал е с млади семейства.
Квартала е уж на комуникативна локация, но реално си вързан за трафика на Цариградско. Денонощно се чуват линейки и шумове от Цариградско. Има ли събитие в Арена София излизането с кола е невъзможно.
Няма адекватни магазини и аптеки, няколкото салона не компенсират липсата на удобства. Градинките побългарени и са нонстоп мръсни. Нахални майки те гледат на криво, новото строителство привлича още селянки.
Деца тичат по улицата, майките се сърдят като им направиш забележка. Квартала е пенсионерски, супер неприветлив за млади хора, в старите блокове е пълно с пенсионирани военни с оръжия, нерядко се случва да ги виждаш по терасите. Липсата на паркиркоместа няма да го коментирам.
Липсата на места за разхождане на домашни любимци също. Техпарка е абсолютна пародия на парк, до the mall пешеходния достъп е скандален, ако пазаруваш пеша е супер неприятно. Шанса ти е да имаш кола и паркомясто иначе си заложник.
Плюсове: удобен транспорт, 4 минути от спирка Окръжна болница до Орлов мост. 2 бъдещи метростанции на спирка Окръжна болница и на Арена Армеец. Млади семейства и отзивчиви хора, ново строителство в централен район, Парк за разходки - Тех Парк, в които ще има 2 частни училища.
Минуси - много е застроено в частта от към The Mall и няма къде да се паркира, ако не разполагаш с парко място. Все още няма достатъчно магазини, аптеки, и други, но квартала се развива и в близките години това ще се промени тотално.
Доста зелен, макар вече да го презастрояват в двата му края. Има детски площадки, близостта до Тех парк е безценна за разходка и семейства с малки деца. Достатъчно комуникативен откъм транспорт, а когато пуснат и метрото, ще се добави още един плюс.
Липсата на паркоместа е голям проблем, както и детска градина и училище, голям хранителен магазин също няма. Не е много чист, но това се дължи на обитателите на квартала - не почистват след домашните си любимци и хвърлят тук-там боклуци.
Кварталът се презастроява от много години и е много зле с паркирането, почти няма зелени площи. Удобно е, че спирката на окръжна болница осигурява бърз достъп до много автобусни линии. Няма хипермаркет освен Била в мола.
Става за семейство с деца
Удобен квартал, особено за хора, които работят на Цариградско или искат бърз достъп до молове, офиси и градски транспорт. Все пак не е най-спокойното и зелено място в София, трафикът понякога е сериозен, но като локация е практичен и добре свързан.
Намерете подходящ брокер, който познава квартала
Получете оценка на вашият имот за секунди
Намерете подходящ брокер, който познава квартала
Използваме бисквитки за подобряване на вашето изживяване в съответствие с GDPR и ЗЗЛД.