
Орландовци е стар северен квартал на район Сердика, разположен между Централна гара, бул. Сливница и река Перловска. Кварталът има дълга история - тра…
Подходящ за: Купувачи на първо жилище · Хора без кола · Млади професионалисти Време до центъра: 12 мин с метро · 15-22 мин с кола
Получете оценка на вашият имот за секунди
Най-доброто е, че е близо до центъра, не е презастроен и преобладават къщи с дворове. Обстановката наподобява село или малък град, а в същото време си в голяма София. Спокойно е и има огромен потенциал.
Най-тъжно и лошо и разбитата и инфраструктура, тоталното безхаберие от Столична община и община Сердика. Няма ремонт на улици и тротоари! Дори маркировка няма, съвсем сериозно в Орландовци няма една улица с маркировка!
Друго много хубаво е, че има много паркове, две големи вериги супермаркети, новият комплекс на Фантастико е добра придобивка. Има аптеки, детски градини, куриери (абе всичко необходимо) и най-великият магазин Румик - бижуто в короната на квартала! Това може да бъде превъзходен квартал и от най-предпочитаните, заради локацията и това, че са къщи с дворове, но лошата слава, абсолютно неподдържане и липса на инвестиране в инфраструктура обричат квартала.
Квартала с годините става все по-лош. Няма инфраструктура, няма поликлиника, няма читави лекари , няма добър градски транспорт. Половината квартал е без канализация.
На всеки ъгъл има немалко сметище , сформирано от "жителите"на квартала. Има само две училища, две детски градини и една ясла , в която малцинствата са с предимство. Най-редовно се крадат коли , палят се , кражбите в злом са често явление .
Квартала няма добра инфраструктура, няма добър транспортни, малцинствата започват да правят проблеми . От години има палежи на коли , влизане в злом , кражби на коли . Сметища има на всеки ъгъл, направени от самите "жители " на квартала.
Няма поликлиника, няма читави лекари . Има само две училища , две детски градини и една ясла , в която приходящите малцинства са с предимство.
Представете си да живеете в къща с двор на 2 минути от идеалния център на София. Подценен квартал, тих и спокоен, множество нови детски площадки, няколко детски градини, училище. Няма денивелация като тези в подножието на Витоша.
Добра комуникация с градски транспорт и кола по отлично ремонтирани главни улици. Няма предлагане на имоти или са много скъпи. Има множество бизнеси, сервизи, търговия и тн, където реално можеш да намериш нещото което ти трябва и да си свършиш работата лесно.
Първа българска армия, ул. Мара Бунева и ул. Нешо Бончев.
Не е лошо, а е спокойно и тихо. Не е "лукс на хартия", както са усойните, ветровити и стръмни квартали в подножието на Витоша. Практичен и удобен за реалното ежедневие с бърз достъп.
Не е пренаселен.
Намерете подходящ брокер, който познава квартала
Получете оценка на вашият имот за секунди
Намерете подходящ брокер, който познава квартала
Използваме бисквитки за подобряване на вашето изживяване в съответствие с GDPR и ЗЗЛД.