
Лагера е жилищен квартал в район Красно село, разположен около бул. Цар Борис III и парк Лагера. Името идва от военен лагер, който се е намирал в райо…
Подходящ за: Семейства с деца · Хора без кола · Купувачи на първо жилище Време до центъра: 16 мин с метро · 15-23 мин с кола
Получете оценка на вашият имот за секунди
Давам 2 звезди от 5. Едната е за зеленината и сенките през лятото, които поне правят разходките възможни. Другата — за удобната локация и добрия градски транспорт.
И дотам. Шумът от булевардите е постоянен, улиците и тротоарите са в потресаващо състояние, а нормална разходка с бебешка количка често е истинско изпитание. Районът около пазара е хаотичен, мръсен и все по-неприятен за ежедневно пазаруване и живот.
„Лагера“ оцелява основно заради локацията си. Ако тя липсваше, кварталът трудно би оправдал и тези 2 звезди.
Препълнен.Не подържан!Разбити улици,лоши площадки.Коли на тротоарите.
Лагерът е много зелен квартал с широки междублокови пространства и прекрасни цветни градинки между сградите. Един от малкото квартали, в които като си отвориш прозореца и чуваш песента на птичките. Всички видове градски транспорт са налични на 1 крачка разстояние.
И не на последно място- Лагерът е общност с празник на квартала и различни инициативи през цялата година.
Прекаленото застрояване на квартала , съсипва и малкото останали зелени площи и дървета , пълен срам . Между блоковите пространства се чистят от много малко хора които живеят в квартала , градинките по същия начин , засаждат се цветя и храсти от живущите в квартала . Преди години когато бях малка имаше групички от хора ,които следяха кой влиза и излиза от квартала и не се допускаха цигани да влизат в квартала , камоли да вадят боклука от кофите и да го разхвърлят по квартала.
Но иначе няма по добър от нашия квартал , тук се държи на чистотата и разбирателство между съседите.
Един от малкото зелени квартали в София, но колкото много е зеленината, двойно повече са неадекватните им жители, спиращи каруците си, все едно са паркирали, отзад в свинарника си. Зоната идва, слагат маркировки и антипаркинг елементи и ще вдигнат селяните вой до небето като им вдигнат каруците и им лепнат глоби.
Отличен транспорт - с трамвай 4/5/15 стигаш за десетина минути до центъра. Изключително зелен и спокоен квартал. Подходящ за семейства.
Вижда се напредък по поддръжката на квартала, организират се все повече инициативи.
Няма места за паркиране; много зелен и сравнително тих; много стари сгради с предимно пенсионери в тях. Често комшиите, които са малко са против облагородяването на сградите, за съжаление. Лесен достъп до транспорт.
От над 5 години живея в Лагера. Кварталът е на уникална локация, супер комуникативна и близко до всичко. За няма и 10 минути съм на центъра с трамвая, а ако искам мога и пеша да стигна.
Южен парк е на 10 минути. Всеки мол е на 10-15 минути с кола. За 12-13 минути се качваме на околовръстното.
Кварталът е супер спокоен, зелен, добре устроен. Навсякъде има паркчета, междублокови пространства и детски площадки. Не е презастроено и шумно както в повечето нови квартали.
Това е един от най-хубавите и зелени квартали в столицата. Достъпа до най-различни инициативи и държавни учреждения е на страхотно ниво! Поддържа се много добре!
Средното ниво на интелигентност на живущите и работещите в квартала е мноого над средното за София. Инфраструктурата е ОТЛИЧНА!
Лагера беше страхотен квартал. Сега е презастроен.
Прекрасен квартал! Зелен, оживен от много млади хора и деца! Активен квартал, в който ежегодно се провежда и празник на Лагера.
изключително комуникативен, бързи връзки- Метро, трамваи, автобуси, голям пазар, Супермаркети. Предпочитан район за живеене!
Много градинки и зелени площи между блоковете. Изцяло семеен квартал без главни улици преминаващи през него. Трамвай 5 предоставя супер бърз достъп до центъра и Околовръстното.
Лесен и бърз достъп и до Витоша като Княжево е само на 15 - 20 мин с кола. Единственият проблем са свръх многото коли в квартала, които паркират навсякъде. За съжаление отново не се въведе зона тук и абсурдното паркиране ще продължава.
Локацията на квартала е отлична - метростанция Красно Село е на 5 крачки, главни трамвайни линии също, пазара на Красно Село е близо, всякакви малки и големи магазинчета. Малки градинки и улички ако човек иска спокойствие далеч от булевард Цар Борис |||.
Намерете подходящ брокер, който познава квартала
Получете оценка на вашият имот за секунди
Намерете подходящ брокер, който познава квартала
Използваме бисквитки за подобряване на вашето изживяване в съответствие с GDPR и ЗЗЛД.