Квартал Хиподрума, София

София
4.8
6 отзива
от живущи в квартала

Хиподрума е жилищен квартал в район Красно село, разположен около едноименния стадион и бул. Цар Борис III. Изграден предимно през 60-те и 70-те годин…

Подходящ за / Време до центъра

Подходящ за: Семейства с деца · Хора без кола · Природолюбители Време до центъра: 16 мин с метро · 14-21 мин с кола

Колко струва моят апартамент?

Получете оценка на вашият имот за секунди

Отзиви за Хиподрума(6)

Зелената периферия на центъра

от Антония Р.

Тих, спокоен, централен, потънал в зеленина през лятото и без претенцията на Иван Вазов. Това е може би най-хубавия квартал в София в момента. Тук, за разлика от навсякъде другаде, все още се усеща общностния дух и хората са добронамерени.

15 минути пеш от Южен парк, 25 от НДК. Малко на брой, но стратегически магазини, детски градини, ясли, две училища и чудесна транспортна свързаност - метро, два отделни трамвайни лъча, тролеи и автобуси и велоалеи, с които стигаш буквално навсякъде за нула време. Парк "Хиподрума" и Културният - символите на квартала и локация с нетипична за София лежерна атмосфера, предразполагаща за "бавно" време.

За такъв прекрасен семеен квартал обаче ме изумява фактът, че няма поне 2-3 симпатични и вкусни ресторантчета със собствен дух и чар, които иначе много биха му отивали. Всички места за хапване са, или застинали в посредствеността на 90те, или с претенция и сервилност, сякаш ги държи бивша мутра, ходила два пъти в Париж, но нищо не разбрала от него.

0
23 юни 2026 г.

Страхотен квартал от всяка гледна точка

от Валя Т.

Спокоен квартал с паркове, зелени площи, детски площадки, има си супермаркети, нонстоп магазини, имам Еконт и Спиди на по 4-5 минути пеша от нас, няколко детски градини, училище, даже ясла има, болници, супер комуникативно място с буквално всякакъв градски транспорт, аз лично почти никога не съм имала проблем с местата за паркиране, а и за 20 минутки пеша съм в центъра. Наемите са ниски. Буквално не се сещам за нещо, което да няма.

Единствено сградите са доста стари, но в това има и някакъв чар, за предпочитане е пред това всичко да е застроено в комплекси, като в кв. Витоша.

0
4 юни 2026 г.

Най-якия квартал

от HippoBeer

Не бих заменил Хиподеума с друг квартал. Едва ли има толкова комуникативно място в София от към градски транспорт. Освен това е на 30 минути пеш от центъра.

Няма презастрояване, има и парк. Най-големият минус е остарялата к неподдържана инфраструктура. Повечето тротоари са в отчайващо състояние.

Няма да е зле и някои улици да станат еднопосочни.

0
24 март 2026 г.

Тих квартал, който не се натрапва

от Илона В.

Хиподрума е от онези софийски квартали, които не са „на мода“, но имат свой ритъм и чар. Ако търсиш спокойствие, зеленина и нормална градска среда без прекалено много шум, тук ще се почувстваш добре. Близостта до центъра и до Южния парк е огромен плюс, както и старите блокове с по-просторни апартаменти и реални междублокови пространства.

От друга страна, районът не е най-динамичният - липсват модерни нови комплекси, а част от инфраструктурата изглежда леко остаряла. Паркирането може да е предизвикателство, а вечер животът е по-скоро тих, което за някои е плюс, за други - минус.

+1
22 март 2026 г.

Много добър квартал за живеене.

от Антон Т.

Удобен транспорт, парк, магазини, детски градини. Единствения минус, който виждам са страрите и несанирани сгради.

+2
22 март 2026 г.

Страхотен квартал

от Светла И.

Спокоен квартал, с парк и много тревни площи, площадки, училища, магазини, отличен откъм свързаност с градския транспорт. Единственият минус е паркирането.

+2
11 март 2026 г.

Търсите брокер в Хиподрума?

Намерете подходящ брокер, който познава квартала

Бисквитки и поверителност

Използваме бисквитки за подобряване на вашето изживяване в съответствие с GDPR и ЗЗЛД.