Квартал Банишора, София

София
4.4
7 отзива
от живущи в квартала

Банишора е жилищен квартал в район Сердика, разположен около ул. Опълченска и Централна гара. Стар работнически квартал от началото на 20 век, постепе…

Подходящ за / Време до центъра

Подходящ за: Хора без кола · Купувачи на първо жилище · Млади професионалисти Време до центъра: 11 мин с метро · 12-19 мин с кола

Колко струва моят апартамент?

Получете оценка на вашият имот за секунди

Отзиви за Банишора(7)

Чудесен квартал - в центъра, но не в големия трафик

от Христо И.

Банишора е с чудесна локация - на пешеходно разстояние от идеалния център, но извън трафика му. Добре уреден транспортно, има всякакъв вид наземен и подземен транспорт по много; а до преди няколко месеца беше дори по-добре. Няма места в детските градини (като в цяла София), но като население на квартала спрямо брой детски градини и училища, вероятно сме на първите места.

Има множество кучешки градинки само в Банишора, докато в цял Младост има сигурно толкова (без големите паркове). Има множество терени за спорт на открито, вкл. футбол, баскетбол, а вече и за уличен фитнес (към 10) с Фондови (2 броя, мисля).

И може би най-важното, има специфичен дух и квартална култура, която се усеща между хората, които живеем с десетилетия в квартала. Има своего рода банишорска общност. Където и да съм живял, вкл.

Брюксел, все си ме тегли към Банишора.

0
21 май 2026 г.

Хубав квартал,близо до центъра

от В.К.

Харесва ми колко много детски площадки и училища има в района, но застрояването и цените на имотите са завишени

0
21 май 2026 г.

Най добрият

от Красен

Най добрият и зелен квартал

+1
20 май 2026 г.

Практичен избор, без големи очакванията за организацията на квартала

от Адриана Н.

Квартала е на много комуникативно място. Голям избор на транспорт. Магазини,обществени услуги и каси, бензиностанции има достатъчно.

Ресторанти няколко среден клас. Детски градини не достатъчно, училище 1-2. Паркоместа недостигат, платени паркинги също.

Зелени площи тук таме някоя градинка,но тя е претъпкана от хора,поради липса на избор. Ако избирате квартала само за пренощуване е идеален. Моите деца посещават допълнителни дейности на други места в София,както и учебни заведения.

Тук само спим и пазаруваме. В този квартал съм родена и винаги е било така.

+2
20 май 2026 г.

Презастроен квартал

от Ива Д.

Кварталът е на комуникативно място, има удобен и разнообразен транспорт. Последните години се презастрои свръх потенциала си. Това се отрази на инфраструктурата, разбиха се улици, лятото се отразява и на електроснабдяването заради климатиците.

Най-голям проблем е паркирането. Започваме да си организираме ежедневието според вероятността да успеем да си намерим място за паркиране.

0
20 май 2026 г.

Банишора

от Живущ

Живея в южната част на квартала. Условията са чудесни Близо е до центъра,както пеша ,така и с градски транспорт, и в същото време има тишина и спокойствие между блоковете, които са нови строителства. Няма голям парк, но има градинки, има магазини, аптеки и баномати на удобни места.

-1
20 май 2026 г.

Много добър квартал с непрекъснато обновяване

от Борис А.

Живея в квартала повече от 5г. Нещата, които най-много ми допадат са, че строителството е предимно ново (в южната част) и изключително бързата връзка до центъра (20 минути пеша). Квартала разполага с добра връзка и с 2-те основни линии на метрото.

Метростанциите М. Луиза, Лъвов мост и Опълченска са в рамките на 15 минути. В квартала няма много денонощни магазини, но разполага с Кауфланд и Билла в близост.

Предвид близостта му с центъра, има множество упилича в района (дори да не са част от квартала). Като основен минуси бих определил проблема с паркирането и липсата на голям парк в близост.

+2
13 януари 2026 г.

Търсите брокер в Банишора?

Намерете подходящ брокер, който познава квартала

Бисквитки и поверителност

Използваме бисквитки за подобряване на вашето изживяване в съответствие с GDPR и ЗЗЛД.