
Банишора е жилищен квартал в район Сердика, разположен около ул. Опълченска и Централна гара. Стар работнически квартал от началото на 20 век, постепе…
Подходящ за: Хора без кола · Купувачи на първо жилище · Млади професионалисти Време до центъра: 11 мин с метро · 12-19 мин с кола
Получете оценка на вашият имот за секунди
Банишора е с чудесна локация - на пешеходно разстояние от идеалния център, но извън трафика му. Добре уреден транспортно, има всякакъв вид наземен и подземен транспорт по много; а до преди няколко месеца беше дори по-добре. Няма места в детските градини (като в цяла София), но като население на квартала спрямо брой детски градини и училища, вероятно сме на първите места.
Има множество кучешки градинки само в Банишора, докато в цял Младост има сигурно толкова (без големите паркове). Има множество терени за спорт на открито, вкл. футбол, баскетбол, а вече и за уличен фитнес (към 10) с Фондови (2 броя, мисля).
И може би най-важното, има специфичен дух и квартална култура, която се усеща между хората, които живеем с десетилетия в квартала. Има своего рода банишорска общност. Където и да съм живял, вкл.
Брюксел, все си ме тегли към Банишора.
Харесва ми колко много детски площадки и училища има в района, но застрояването и цените на имотите са завишени
Най добрият и зелен квартал
Квартала е на много комуникативно място. Голям избор на транспорт. Магазини,обществени услуги и каси, бензиностанции има достатъчно.
Ресторанти няколко среден клас. Детски градини не достатъчно, училище 1-2. Паркоместа недостигат, платени паркинги също.
Зелени площи тук таме някоя градинка,но тя е претъпкана от хора,поради липса на избор. Ако избирате квартала само за пренощуване е идеален. Моите деца посещават допълнителни дейности на други места в София,както и учебни заведения.
Тук само спим и пазаруваме. В този квартал съм родена и винаги е било така.
Кварталът е на комуникативно място, има удобен и разнообразен транспорт. Последните години се презастрои свръх потенциала си. Това се отрази на инфраструктурата, разбиха се улици, лятото се отразява и на електроснабдяването заради климатиците.
Най-голям проблем е паркирането. Започваме да си организираме ежедневието според вероятността да успеем да си намерим място за паркиране.
Живея в южната част на квартала. Условията са чудесни Близо е до центъра,както пеша ,така и с градски транспорт, и в същото време има тишина и спокойствие между блоковете, които са нови строителства. Няма голям парк, но има градинки, има магазини, аптеки и баномати на удобни места.
Живея в квартала повече от 5г. Нещата, които най-много ми допадат са, че строителството е предимно ново (в южната част) и изключително бързата връзка до центъра (20 минути пеша). Квартала разполага с добра връзка и с 2-те основни линии на метрото.
Метростанциите М. Луиза, Лъвов мост и Опълченска са в рамките на 15 минути. В квартала няма много денонощни магазини, но разполага с Кауфланд и Билла в близост.
Предвид близостта му с центъра, има множество упилича в района (дори да не са част от квартала). Като основен минуси бих определил проблема с паркирането и липсата на голям парк в близост.
Намерете подходящ брокер, който познава квартала
Получете оценка на вашият имот за секунди
Намерете подходящ брокер, който познава квартала
Използваме бисквитки за подобряване на вашето изживяване в съответствие с GDPR и ЗЗЛД.